Соціальна мережа Threads доступна через спеціалізований додаток, нещодавно створений командою Meta. З початку липня він став доступний для скачування в App Store та Google Play. Вважається, що новий додаток Threads має конкурувати із відомою мережею Twitter.

Насамперед Threads мав доповнити спілкування учасників Instagram, де панує графічне подання інформації, текстовим сенсом. Так сказав глава Instagram Адам Моссері : "Очевидно, що Twitter став піонером у цьому просторі... але враховуючи все, що відбувалося, ми подумали, що є можливість побудувати щось відкрите і щось хороше для спільноти, яка вже використовує Instagram"

Опис додатку Threads

При першому вході додаток запропонує імпортувати дані з Instagram - нікнейм, ім'я, опис, фото профілю та підписки.

threads зразки екранів додатка

Користувачі Instagram зможуть входити в систему під своїми користувацькими іменами і підписуватися на ті ж облікові записи в новому додатку. Новим користувачам буде потрібно створити обліковий запис Instagram.

На головній сторінці програми знаходиться стрічка рекомендацій, куди потрапляють публікації не тільки від тих, на кого підписаний власник облікового запису, а від усіх користувачів соцмережі.

Функціонал Threads поки обмежений, проте користувачі вже отримали можливість ведення мікроблогів, як у Twitter, що свідчить про те, що Meta Platforms готувалася конкурувати саме з Twitter.

Зараз у додатку є кнопки, щоб поставити лайк, зробити репост, відповісти або процитувати тред, а також лічильники, що показують кількість лайків та відповідей посту. Деякі спеціалісти вказують, що це - схожа концепція з Reddit.

Повідомлення у пості мають обменження у 500 символів. Це перевищує поріг Twitter у 280 символів, не кажучи вже про посилання, фото та видоси, які майже миттєво можуть підвантажуватись у пост.

Розповсюдження Threads

Додаток було запущено більш ніж у 100 країнах. Зараз компанія працює над розгортанням програми у більшій кількості країн, крім країн Європи. Мета та посилається на рішення відкласти запуск у Європі, що повязане із врегулюванням відповідності законам конфіденційності у Євросоюзі.

На росії цей додаток не працює напряму, бо їх влада давно заборонила продукти від Meta (той же Instagram), але, на жаль, додаток працює через VPN.

17 липня з'явилася новина від TechCrunch, що кількість користуваців досягла 20% щотижневої активної бази користувачів Twitter.

Ще цікавий факт, що Індія, а не США, лідирує за кількістю завантажень додатку, на яку припадає 33% світових завантажень. За нею йде Бразилія (22%), потім США (16%), далі - Мексика і Японія, з 8% і 5% відповідно.

Проблеми Threads

Що є на мій погляд найбільшою проблемою у новому додатку?

- Малий набір можливостей? - Ні, розширять.

- Непостійність зростання аудиторії? - Ні, згодом вирівняється.

Найбільша проблема - його приналежність Мета, а саме - застосування усіх правил відбору та фільтрації повідомлень, які діють в Інсті та Фейсбуку. До вільностей висловлення думок як у Twitter їм ой як далеко. І щось мені підказує, що замість "вбивці Twitter", у вигляді Threads отримаємо Facebook на мінімалках.