Є такий плагін mAvik Thumbnails, який вміє автоматично робити мініатюри зображень, а самі великі зображення показувати у вспливаючому вікні з набором єлементів для навігації. Його використання економило багато часу при оформленні статей у редакторі Джумла. Достатьно було лише вказати зображенню CSS клас та розміри і картинка автоматично оброблялась. Для невибагливих у ефектах користувачів вистачало безкоштовної "легкої" версії плагіну. Для вимогливих - була версія ПРО, платна. Це все чудово працювало на Joomla 3.
Але плагін mAvik Thumbnails не працює з 4 джумлою - просто вбиває її. Оновлень до цьго моменту не вийшло. Виникла необхідність його заміни.

Пошук заміни плагіна mAvik Thumbnails

Головні вимоги до кандидатів серед плагінів:

  • обробляти зображення по заданому класу
  • бути суміснім із Joomla 4.
  • бути безкоштовним

sigplus

Плагін sigplus працює на J4, але обробляє тільки свої шоткоди {sigplus}.

boxplus

plg_boxplus версії 1.0.4.2 - бескоштовний, адаптований до Joomla 4, але теж працює лише через шоткоди {}.

SmartResizer

SmartResizer 1.40 - працює через класи, але тільки через свій клас smartresize, вказати інший неможливо . Після встановлення та при спробі активувати плагін, Joomla видає попередження (Deprecated). У висновку - цей плагін обробку картинок не виконує.

sp-thumbnail

Плагін sp-thumbnail відповідає усім вимогам, проте занадто простий у налаштуваннях та примітивний за оформленням вспливаючих вікон. В налаштуваннях можна вказати лише клас для обробки, більше нічого.

miresize

plg_miresize.zip - став нормально, але криво обробляє картинки. Працює тільки зі своїм класом img-fluid. Потребує додаткове налаштування у атрибутах картинки data-resize="scale".

modals

modals-v12.3.5 - безкоштовна версія не обробляє картинки, тільки платна.

Mediabox CK

Mediabox CK - найкращий плагін серед перегянутих. Є безкоштовна light-версія, обробляє картинки по заданому класу, чудово працює у Joomla 4.

Можливості Mediabox CK

Плагін може обробляти усі зображення на сторінці, за вказаним класом або усі, крім вказаного класу.
Має багато налаштувань обробки, групування та виводу вспливаючих вікон з ефектами та панеллю керування автопоказу, адаптований до використання на мобільних пристроях. Плагін має український переклад, який можна завантажити з сайту перекладів. Встановлюється переклад як звичайне розширення.

mediabox ck: налаштування обробки зображень (генерації коду мініатюр з посиланнями на основне зображення)mediabox ck : налаштування виводу вспливаючих віконmediabox ck налаштування виводу вспливаючих вікон

Безкоштовна версія має достатьно налаштувань для належного формлення вспливаючого вікна.
Моя подяка автору плагіна Cédric KEIFLIN за чудовий popup-інструмент.