Сервіс подачі звітності "Таксер" вже вніс всі необхідні зміни в календар, прибрав події, пов’язані зі спеціальною ставкою, після 1 серпня. Протягом декількох днів планують доопрацювати форму спрощеного звіту платника єдиного податку для автоматичного прорахунку доходів за ставками 2 і 5% в одному звітному періоді.

Нагадування по звітуванню 2% на прибуток

Платники 2% мають відправити останній звіт за липень до 21 серпня і сплатити останній раз податок за липень до 30 серпня. Наступний раз звітувати треба буде вже з 1 жовтня за 9 місяців.

Дохід, отриманий за ставкою 2%, не включається до загального річного доходу ФОПа на єдиному податку, тому звіт за 9 місяців буде містити тільки дохід за серпень та вересень.

Застосування РРО

З 1 жовтня податкова зможе штрафувати за порушення у сфері застосування РРО. До цього штрафні санкції скасовувались до кінця дії воєнного стану.

Звільнення від штрафів по Закону про РРО з 1 жовтня 2023 тим, хто зареєстрований на територіях де ведуться, велись чи можуть бути бойові дії (Наказ 309).

Вибіркові планові перевірки

До графіка проведення планових документальних перевірок можуть бути включені виключно:

  • платники податків, які здійснюють діяльність у сфері виробництва та/або реалізації підакцизної продукції;
  • платники податків, які здійснюють діяльність у сфері організації та проведення азартних ігор в Україні (гральний бізнес);
  • платники податків, які надають фінансові\платіжні послуги.

За подання уточнюючих розрахунків на період з 1 серпня 2023 і до закінчення воєнного стану не будуть нараховувати штрафи та пені.

Будь-який звіт можна сформувати та подати через Taxer.