З 5 березня 2021 припиняється офіційна підтримка бухгалтерської програми “1С: Бухгалтерія 8.3 – версія 2.0 для України” у зв’язку із припиненням підтримки програми розробником на території України.

Це означає, що не буде більше офіційних оновлень до цієї версії, у тому числі податкових звітів, отже згодом ви не зможете надалі використовувати програму для здачі звітності в ДПС і ДССУ онлайн, взаємодіяти з ДПС за допомогою внутрішніх інструментів для здачі регламентованої звітності та інше.

Користувачам офіційних версій програми “1С: Бухгалтерія 8.3 – версія 2.0 для України” наполегливо рекомендується здійснити перехід в березні 2021 року на сімейство нових офіційно підтримуваних в Україні бухгалтерських програм BAS.
Бази даних програм BAS і 1С мають сумісність і перенесення бази даних не має викликати значних труднощів. Перенесення бази даних з 1C "Бухгалтерія 8.3 для України" без змін у конфігурації в "BAS Бухгалтерія" здійснюється за 15-20 хвилин.

Програма “BAS Бухгалтерія” повністю задовольняє всі вимоги бухгалтера для малого бізнесу: приватних підприємців (ФОП) і малих підприємств (OOO). Функціонал програми “BAS Бухгалтерія” дозволяє вести для ФОПа бухгалтерський облік, облік ТМЦ, виписку первинної документації, звітність в ДПС і ДССУ і т.д.
Цей прикладний додаток можна використовувати виключно для ведення бухгалтерського і податкового обліку, а завдання автоматизації інших служб, наприклад, відділу продажів, вирішувати спеціалізованими конфігураціями BAS або іншими системами обліку та управління діяльністю.

До складу “BAS Бухгалтерія” включений план рахунків бухгалтерського обліку, відповідний Наказу Міністерства Фінансів України “Про затвердження Плану рахунків бухгалтерського обліку та Інструкції про його використання” від 30 листопада 1999 р. №291. Склад рахунків, організація аналітичного, валютного, кількісного обліку на рахунках відповідають вимогам законодавства України щодо ведення бухгалтерського обліку та відображення даних в звітності. При необхідності користувачі можуть самостійно створювати додаткові субрахунки і розрізи аналітичного обліку.

Нові форми (J (F) 1201011, J (F) 1201211)податкової накладної 2021 року вже впроваджені і підтримуються для роботи в програмах “BAS”.